İletişim Bilgileri

Toplam faaliyet alanı: 50.000 maçık ve 25.000 m2 kapalı
Aylık prefabrike ve çelik yapı üretimi: 50.000 m2
Aylık yaşam konteyneri üretimi: 5.000 adet 
Pi Mühendislik, prefabrike yapı, hafif çelik yapı ve yaşam konteyneri imalatlarını Malatya Fabrikası’nda gerçekleştirmektedir. Malatya Fabrikası, 50.000 metrekare kapalı alandan oluşuyor. Pi Mühendislik, Malatya Fabrikasında, ayda 50.000 metrekare prefabrike ve çelik yapı, 5.000 adet yaşam konteyneri üretebiliyor.

MALATYA FABRİKA

Profacto Teknolojisi

Profacto Teknolojisi, standart profillerden farklı olarak istenilen tasarımı kolaylıkla uygulama imkanı sunar. Profacto teknolojisinin sağladığı bu üstünlük, özel tasarım gerektiren prefabrike ve hafif çelik yapılar için büyük bir avantajdır. Pi Mühendislik, profillerini çok daha avantajlı fiyatlarla ve kolay monte edilebilecek şekilde üreterek müşterilerine sunmaktadır. Profacto Teknolojisinin Avantajları
Düşük maliyet, yüksek verimlilik. Tamamen kaynaksız ve civata bağlantılı makası imalatı. Boya gerektirmeyen, uzun ömürlü kat arası döşemeler.

Konteyner Üretim Teknolojisi

Pi Mühendislik, üretimde kayıpları minimuma indirerek en kısa sürede üretim yapılmasını sağlayan yalın üretim sistemi ile konteyner üretimini gerçekleştirmektedir. Üretim hattı boyunca profesyonel ekipler tarafından işe en uygun aparat kullanılarak sürekli iyileştirme ve sürdürülebilir kalite sağlanmaktadır. Yalın üretim sistemi, raylı sistem konteyner montaj hatları sayesinde benzerlerinden çok daha yüksek hızda üretim imkanı sunmaktadır. Yüksek üretim hızına sahip makine ve teçhizatın yüksek teknoloji ile bir araya gelerek yüksek kapasiteye ulaşılmasını sağlar. Konteyner üretim hattındaki boya tesisi de bu yüksek kapasiteyi dakikada 2,2 metre boyama hızıyla desteklemektedir. Yüksek fırın kapasitesi, malzemeye göre programlanabilir robot sistemi, boyama öncesi yüzey hazırlama işlemi ve zirkonyum kaplama teknolojisi ile boyama tesisindeki yüksek hız Pi Mühendislik konteynerlerini benzersiz kılıyor.

Hafif Çelik Yapı Teknolojisi

Pi Mühendislik, yenilikçi üretim ve hizmet anlayışıyla hafif çelik yapı sisteminin Türkiye'de kabul görmesini ve yaygınlaşmasını sağlamıştır. Küresel inşaat sektörünün gelişmesine paralel olarak üretim ve hizmet teknolojisini sürekli yenileyen Pi Mühendislik, çeliği estetik ve konforla buluşturmayı başararak yaşam alanı inşasına yepyeni bir soluk getiriyor. Türkiye'ye Pi Mühendislik Tarafından getirilen yüksek kapasiteli Amerika-Avustralya yapımı makinalar, hafif çelik yapı üretimini, tamamı bilgisayarlı sistemlerle kontrol eden Pi Mühendislik, mekanik hata olasılığını ortadan kaldırarak uluslararası standartlara uygun üretim yapar.

Neopan Teknolojisi

Neopan sandviç ve kompozit panel hattı ile prefabrike yapıların duvarlarını tam otomatik olarak üretmeye hazır Vekon, burada daha ekonomik ve kaliteli ürünler çok daha hızlı sunar. Neopan Teknolojisinin Avantajları Tam Otomatik Duvar Hattı Kapasite adası limitlerini kaldıranran hızlı üretim. Türkiye'de ilk defa 1,25 metre genişliğinde panel üretimi. Iyantiyede boya teknolojisi açık kaldıran ve büyük bir maliyet avantajı. Zorlu iklim şartlarında yüksek konfor teknolojisi.